top of page
1/4
Метою дистанційного навчання є надання освітніх послуг шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій за певними освітніми або освітньо-кваліфікаційними рівнями відповідно до державних стандартів освіти. В НВК № 148 дистанційна освіта проводиться у синхронному і асинхронному режимах.
Синхронне навчання – це процес, коли відбувається онлайн-заняття, а асинхронне – коли вихователь записує відеозаняття або записує, наприклад, мотиваційне відео і передає його батькам для самостійного опрацювання дітьми. Якщо дитина не може самостійно опрацювати наданий матеріал, то батьки опрацьовують його разом із дитиною.
Як організувати діяльність дітей.
Підготуйте все необхідне для заняття. Окрім комп’ютера чи іншого гаджета, дитині знадобляться матеріали й інструменти — папір, ножиці, пластилін, фарби тощо. А подеколи необхідна й ваша допомога, тож залишайтеся поряд. Не забувайте про гігієнічні вимоги до тривалості перебування перед екраном. Тож корегуйте час ігор чи перегляду мультфільмів відповідно до тривалості заняття.
Як взаємодіяти з педагогами.
Щоб дистанційне навчання дошкільника було успішним, завжди будьте на зв’язку з його вихователем:
• інформуйте про стан здоров’я дитини на початку робочого дня;
• співпрацюйте через https://www.planetaschastya.com/
https://www.facebook.com/nvk148
https://www.facebook.com/groups/774780379634757 ,
електронну газета ШМЯП-інфо, viber- групи
veb-платформа ZOOM
• звертайтеся по консультативну та методичну допомогу щодо виховання дитини;
• підтримуйте зворотний зв’язок;
• проходьте опитування, за допомогою яких педагоги можуть поліпшувати освітній процес.
Яку діяльність запропонувати дитині дошкільного віку:
Ігрова
Гра завжди бажана для дитини. Вона створює позитивний емоційний настрій, на якому всі психічні процеси протікають активно. Ігрова діяльність сприяє і розвитку в дитини навичок, необхідних для самообслуговування й надання допомоги дорослим. Наприклад, у різних сюжетно-рольових іграх дитина має змогу багаторазово моделювати й закріплювати послідовність прибирання, прання, одягання, прийому їжі, одягання й роздягання (ляльки) тощо.
Трудова
У дошкільників є бажання самостійно діяти з предметами зі «світу дорослих» — мити посуд, накривати на стіл, підмітати тощо. Тож малюкам неодмінно слід давати посильні трудові доручення. Для дітей це спосіб самоствердження, втілення своїх бажань і можливостей.
У старшому дошкільному віці у дітей з’являється почуття відповідальності за свою роботу, а також новий мотив діяльності — зробити для інших. Дитина проявляє ініціативу, у неї з’являється об’єктивна самооцінка. У цей період діти навчаються працювати разом, розподіляти між собою обов’язки, домовлятися, здійснювати дії так, щоб інший міг їх успішно продовжувати. Залучати дітей до побутової праці важливо, бо під час такої діяльності між дитиною і дорослим встановлюються стосунки реальної взаємодопомоги, координації дій, розподілу обов’язків. Зароджуючись у дошкільному віці, ці стосунки розвиваються й надалі.
Художньо-продуктивна
У різних видах художньо-продуктивної діяльності формується незалежність дитини від дорослого, прагнення до пошуку адекватних засобів самовираження. Дошкільники мають змогу втілити свої задуми та реалізувати творчі здібності.
Рекомендуємо використовувати у роботі матеріали, розміщенні на сайті МОН:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/doshkilna-osvita/suchasne-doshkillya-pid-krilami-zahistu
https://numo.mon.gov.ua/
https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-z-nadannya-pershoyi-psihologichnoyi-dopomogi-lyudyam-yaki-perezhili-krizovu-podiyu
https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vid-ekspertiv-yunisef-yak-pidtrimati-ditej-u-stresovih-situaciyah
https://mon.gov.ua/ua/news/poradi-vid-zahisnika-ukrayini-mon-rozrobilo-informacijnij-komiks-dlya-ditej-u-voyennij-stan
bottom of page