5-Б

До дня Перемоги та Примирення учні 5-Б підготували доповіді про своїх славетних предків:

"Дзюба Андрій Максимович 1918 року народження. Рідний старший брат мого прадіда Григорія. Йому було 24 роки коли він загинув в 1942 році.

Перед війною він пішов служити срочну службу в Армію в пограничні війська на Литовській границі. І останній лист що отримали його рідні перед війною повідомляв , що їх переводять на границю під Брест. Це був останній лист, а далі була війна. Рідним прийшло повідомлення що він пропав безвісті. На його довго чекали , довго розшукували і ніхто не знав де він. Була надія що десь - живий. Мій прадід Григорій до останнього тримав цей портрет свого брата біля себе з надією, що він може ще десь живий.

Андрій був одружений без нього народилась його донька, яку він так і не побачив ніколи , а вона ніколи не бачила свого татка. Тільки цей портрет.

І все таки якась надія його розшукати завжди жевріла.

І вже зовсім недавно ми знайшли його в архівах. Після Бреста він був живий і воював до жовтня 1942 року. А 1942 році загинув захищаючи свою Вітчизну, а звістка про його смерть так і не дійшла до рідних, бо територія на якій він загинув була окупована німцями.

Він загинув на Невському п‘ятачку на подступах до Ленінграду В кровавих страшних боях де на кожному каадратному метрі загинули сотні бійців. Куди гнали і гнали людей, а їх просто розстрілювали.

Рідні поїхали туди знайшли це страшне місце де кожний сантиметр був просякнутий кро‘в‘ю взяли відтіля землю і привезли іі додому. Тепер у нього є могилка куди приходить сім‘я .

Ось така історія у нашої родини, дочка залишилася сиротою і не побачила свого тата завдяки цій жахливій війні.

Його ім’я також викарбоване на Обеліску в м. Дніпрі біля 102 СШ."

Борисенко Тимофій, учень 5-Б класу.



42 перегляд0 коментар

Україна, Дніпропетровська область

місто Дніпро, пр. О.Поля, 42

Україна, Дніпропетровська область

місто Дніпро, вул. Пушкіна, 55

Україна, Дніпропетровська область

місто Дніпро, вул. В.Антоновича,13

+38 (098) 619-37-68

  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon