4-В

Тиждень, що минув, був тижнем української мови та літератури на ,,Планеті Щастя". Ми ,4-В, були активними його учасниками.

-1. Більш детальне знайомство з українською мовою та літературою почалося з конкурсу поезії. Діти читати вірші відомих українських поетів, які самостійно підготували на конкурс на свій вибір. Вірші Ліни Костенко, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Василя Симоненка, Юрія Іздрика та багатьох інших, звучали у виконанні учнів 4-В класу.Дуже зворушливо прочитала вірш Лінки Костенко ,, Страшні слова, коли вони мовчать", Соня Юшко і залишила незабутнє враження.

-2. День тлумачного словника.На уроках української літератури учні часто користуються тлумачним словником. Автори підручника дбайливо розмістили слова, які зустрічаються в текстах, а значення їх не зовсім зрозуміле, в друкованому зошиті. Ми частенько заглядаємо туди. А взагалі у світі є День тлумачного словника, Thesaurus Day. Ми в нашій шкільній бібліотеці побачили величезну кількість тлумачних словників, які можна взяти , працювати , щоб краще розуміти рідну мову. Є словники, що мають по 200000 слів і , навіть, більше. Гортали, цікавилися та вчилися працювати з ними.

-3. Історія українського одягу. Мама Ангеліни Нагорняк запропонувала розфарбувати малюнок з зображенням українського національного одягу. Але треба було ретельно дослідити , які саме кольори потрібні, орнамент на сорочках дівчат та хлопців, тощо. Саме , щоб краще розуміти, ми, учні 4-В, подивилися фільм , у якому у всій красі був представлений український національний костюм -чоловічий та жіночий. Малюнки вийшли гарні. Саме таке наше національне вбрання.

-4. Відео від Анастасії Сундирьової. А ще у нашому класі талановиті не лише діти, а й батьки. І це цілком логічно. Вчителька музики, Наталія Андріївна, вирішила об' єднати початкові класи школи. І це їй вдалося. Звучали неперевершені колядки та щедрівки українською мовою у кожному класі. Ми , 4-В , теж заспівали ,,Ой, радуйся земле...", а Анастасія всі виступи виклала на відео, яке сама змонтувала. Фільм вийшов справді дуже гарний, насичений колоритним співом українського народу.Дякуємо Вам, Наталіє Андріївно, за ідеї та гарну роботу, а Вам, Анастасіє, за емоції від перегляду.

-5. Ініціатива . День соборності України , День єдності України -наше велике свято, виборене не одним поколінням . 4-В вирішив 21 січня показати єдність нашої країни, взявшись за руки та створивши ланцюг . Батьки та діти на шкільному подвір'ї , тримаючи національну символіку, взялися міцно за руки під виконання Гімну нашої країни. Слава Україні та Героям України! Будь навіки єдиною та сильною, мила моя країно!

-6. Година спілкування. В п'ятницю, на годині спілкування, ми ще раз згадали , коли та як Україна стала соборною, незалежною , яку ціну заплатила вона за свою свободу. Пишаємося рідною країною, людьми , які живуть і працюють, прославлять та поважають свою землю та мову. Ростемо гідними, патріотично налаштованими та люблячими свій рідний край.

-7. Традиція. У нас у класі є традиція. Ми любимо подорожувати і після повернення в Україну, завжди знайомимо дітей нашого класу з тією країною, в якій відпочивали. А нещодавно, вже й не пам'ятаємо, хто це зробив першим, ми стали привозити невеликі сувеніри для кожного нашого однокласника, щоб і вони відчули разом з нами радість відпочинку. Поліна Самятова з Домінікани привезла магнітики-черепашки. Милі та барвисті символи довголіття одразу полюбилися нам. Поліна, подяка тобi від усіх нас.

Ось такі ми! Все разом і всі разом!

Учні 4-В класу.


69 переглядів0 коментарів