2-А

Ось промайнув ще один тиждень на "Планеті Щастя". І був він присвячений рідній мові.

9 листопада – День української мови та

 писемності… Це свято нині крокує 

державою по-особливому. Тому кожен

 громадянин України сьогодні, як ніколи  відчуває свою причетність до свого народу, до своєї мови. Бо мова – це той інструмент, який об’єднує нау єдине ціле. Це великий 

скарб, який треба шанувати, берегти і

 розумно збагачувати. Життя мови залежно від народу, який несе її у своїй душі, у своїх 

звичаях, традиціях, у піснях і у своїй культурі.

Рідна мова – це мова батька, мова мами, це мова народу, рідна мова – це мова серця. Живе наша мова – і наш голос звучить у 

вселенському хорі народів. Отже, живий

 наш дух, жива наша пісня, наша історія, 

наша єдність. Бо наша мова – це ми – 

українці, добрий, чесний, працьовитий народ, що тисячоліттями живе на берегах Дніпра і Дністра, від сивих Карпат до Чорного моря.

До Дня української писемності та мови у нашому класі пройшло ряд тематичних заходів, 

вікторин, конкурсів.

Флешмоб " Встанови українську мелодію на телефон". Діти по- черзі вмикали найулюбленішу пісню, розповідали про неї, разом співали.

Провели "Мовознавчий турнір" на знання української мови.

Дякуємо нашому шкільному психологу, Тарасюк Христині Олегівні за фантастичну уявну подорож куточками України. Разом розглянули кожну область, виділили та запам'ятали найгарніші, найпрекрасніші місця, пограли в ігри та поспівали.

Приєдналися до флешмобу ГумДеп Дніпро

" Українською,будь ласка!". Читали скоромовки,лічилки, мирилки українською, записували голосове повідомлення та ділилися один з одним.

Так як ми ще маленькі, замість диктанту провели єдине списування на тему "Рідна мова".

Провели Вікторину,яка складалась з 4 раундів, кожен з яких мав свої завдання. Разом ми пригадали алфавіт, складали за картинками прислів'я, відгадували українські казки, загадки про мову, записували зашифровані приказки , малювали малюнки та звичайно ж співали пісні

Записали відеоролик,де описали,яка ж наша мова, найкраща мова у світі , можна переглянути тут

https://youtu.be/5LGdZMsPXxs

Чудовий настрій, любов до рідного краю, гордість за свою мову і народ відчули учні в цей день і понесли це в свої сім'ї та домівки.Цей День  української писемності об’єднує дітей, вчителів  і показує високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї  Батьківщини.

"Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за присутність мови, за багатство мови... (Максим Рильський).


13 переглядів0 коментарів