top of page

11-Б

Наразі дуже актуальна тема з вибором майбутньої професії для підлітків. Учні старших класів зазвичай вагаються на рахунок справи, якій хочуть присвятити життя. Але є деякі поради, що можуть допомогти вирішити це питання.

По-перше, у нас час дуже популярна така тема, як професіальна орієнтація. Тобто підліток може поговорити з експертом, психологом, який вкаже на його сильні і слабкі сторони, порадить до якого хисту має талант майбутній абітурієнт. Це дуже зручно і корисно.

Кожен учень повинен вибирати ту справу, до якої лежить його душа. Тим, чим хоче займатися саме він, а не його батьки чи інші. Звісно варто прислуховуватися до слів сторонніх, коли вони радять професію, у якій бачать цього підлітка. Але їх порада повинна залишатися порадою і ні в якому випадку не перевершувати мету, хотіння, власні уявлення щодо майбутнього життя учня.

По-друге, є також така гарна ідея, як пробувати себе у різних напрямках. Наприклад, можна спробувати влаштуватися на роботу. Дивитися те, що більш сподобається і до чого є бажання. Це дуже важливо, бо майбутня професія повинна приносити позитивні ємоції. Тоді професіоналів у різних сферах стане більше і життя кожного з нас покращиться.

Важливо дати собі час подумати і зважити рішення. Вибір професії також залежить від цінностей і здібностей людини. Окрім цього від матеріальних можливостей, місця проживання.

Тільки дотримуючись цих порад вийде отримати гарну освіту та із задоволенням працювати на користь рідної країни.