top of page

14 жовтня

14 жовтня - День українського козацтва

14 жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці, в нашій державі відзначається День українського козацтва. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці, зокрема, мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з іконою її Покрова. Окрім того, на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, що обирала гетьмана, визначала, як козацтву жити далі. Тому символічно, що це свято встановлене Указом Президента № 966/99 від 07.08.1999 р. припадає саме на цю дату.

13 жовтня бібліотекар Лебединська О.М. провела класну годину «14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці. День українського козацтва. День захисника і захисниць України» у 4-А класі ( кл. керівник Крипак О.В.)

Діти дізналися ,що фундаментом всього українського козацтва була Запорізька Січ. Ознайомилися з біографіями Гетьманів Запорізької Січ, які мали великі урядові повноваження - захищали землі і народ від зовнішнього ворога, вели міжнародні переговори від імені народу, вирішували глобальні питання, що стосувалися загального розвитку держави.

Цікаво пройшла вікторина ,присвячена побуту і традиціям козаків. На завершення заходу діти робили яскраві малюнки для сучасних захисників та захисниць України.